четвъртък, 30 април 2009 г.

Бербатов и Юнайтед близо до финала

Манчестър Юнайтед надигра тотално Арсенал в първия полуфинален мач от Шампионската лига по футбол на стадион Олд Трафорд, но взе само гол преднина преди реванша.

Още от самото начало на мача "червените дяволи" натикаха "артилеристите" в тяхното наказателно поле. Пред Алмуния положенията се редуваха едно след друго и това скоро даде резултат - с къс, отмерен удар Джон О Шей отбеляза за 1:0 при разбъркване пред вратата на лондончани.

След гола Юнайтед не намали оборотите, очевидно в търсене и на втори, с цел осигуряване на по-солиден аванс преди реванша. С отлични прояви на Алмуния, както и с немалка доза късмет Арсенал обаче успя да опази вратата си от ново попадение. През второто полувреме домакините заиграха още по-активно.

Сър Алекс вкара в игра Гигс и Бербатов с ясната цел - отбелязване на втори гол. Гигс значително пораздвижи нападението отляво на Юнайтед. В 71 мин. Роналдо изстреля същински снаряд, но късметът отново бе с Арсенал - чудесният далечен удар на португалеца срещна напречната греда над Алмуня.

В следващата атака удар на Карик, премина на сантиметри от дясната греда на Арсенал. В тези минути най-активни за Юнайтед бяха именно Карик и Гигс, а също Роналдо и Рууни. В 77 мин. Гигс овладя топката на скорост, напредна и отбеляза, но голът бе отменен заради спорна засада.

В минутите, в които превъзходството на "червените дяволи" бе тотално, Бербатов се представи на прилично ниво. В 75 мин. той овладя трудна топка в наказателното поле на Арсенал, освободи се от двамата си пазачи и изведе на голова позиция Рууни, но последният се засуети и изтърва чудесна възможност за отбелязване на така търсения втори гол за Юнайтед.

Към края на срещата Бербатов се прояви добре и в защита, избивайки в тъч топката от краката на опасно врязалия се в наказателното поле на Юнайтед Фабрегас. В крайна сметка голът на О Шей се оказа пръв и последен и двубоят завърши 1:0.

Източник:actualno.com